Liga zimowa – podsumowanie 1 rundy

Liga zimowa – podsumowanie 1 rundy

1 liga:

Pierwszą rundę wygrał Tomek Dziedzicki, prezentując znakomitą formę. Warto wspomnieć że we wszystkich meczach oddał tylko jednego seta-wielokrotny zwycięzca Jasielskiej ligi wciąż trzyma formę. Z bardzo dobrej strony pokazał się też Robert Warzecha zajmując 2 miejsce.3 lokatę już 2 rok z rzędu okupuje Bogusław Muszański,4 Andrzej Guzik sprawca co najmniej 2 niespodzianek -wygrane mecze z Jasiem Żołną-6 miejsce i Bogusiem Jaraczem-5 miejsce.W strefie spadkowej znalazł się Zbysiu Szurlej, Arek Sterkowicz natomiast o utrzymanie się będzie walczył w barażu z Robertem Kędziorem.

2 liga:

Jak burza przeszedł przez rozgrywki Radek Łupkowski ,wygrał wszystkie mecze przegrywając jedynie 2 sety i tym samym zameldował się w pierwszej lidze. Patrząc na jego grę myślę że może on tam sporo zamieszać -brawo Radek tak trzymaj.2 lokata dla wspomnianego już Roberta Kędziora skutkuje barażem o pierwszą ligę,3 Tomek Grandus -pomału buduje swoją pozycje w zimowej lidze,4Krzysiu Sajdak,5 Grzesiu Zagórski,5 Artur Różycki-Któty niestety rezygnuje z 2 rundy-może zobaczymy go w 3-ciej.Dalej Paweł Potempa i Kasia Pabisz , która musi się bronić przed spadkiem w meczu barażowym z Łukaszem Rakiem. Muszę zaznaczyć że cała 2 liga prezentowała bardzo wyrównany poziom ,aż 11 meczy rozstrzygnęło się w super-tie-breaku, najdłuższy trwał ponad 4 godziny-były emocje.

3 liga:

3 liga też ma swojego bohatera-Natalia Furmanek okazała się bezkonkurencyjna , wygrała wszystkie mecze nie przegrywając ani jednego seta i jak burza wdarła się do 2 ligi-wszyscy są ciekawi jak sobie tam poradzi. 2miejsce Łukasz Rak zmagający się z kontuzją, ale mimo to wywalczył baraż , 3 Patrycja Rygiel -radziła sobie bardzo dobrze ,ale słabsza forma w jednym z meczów  pozbawiła ją szans na 2 miejsce,4 Nina Chrzanowska-Szczygielska też w dobrej formie,5 Boguś Naszkiewicz,6Renia Żołna,7 Marcin Okoński, 8 Łukasz Kurczyński, no i witamy w 2 rundzie Marcina Trębacza ,ponieważ zwolniło się 1 miejsce.

Liga deblowa :

W lidze deblowej więcej zmian, musimy ją przeorganizować z powodu absencji 4 par.Postanowiłem po konsultacji z graczami połączyć obydwie ligi i przedłużyć 2 rundę do 20-go kwietnia

Trochę statystyki-w 1 rundzie odbyło się 102 mecze ,dziękuję wszystkim za sportową postawę i zapraszam od środy 19.go grudnia na 2 rundę,która potrwa do 19-go lutego.

Bogusław Muszański